10 Temmuz Haftası Yorumu Yengeç Yeni Ayına giderken

  • Anasayfa
  • Blog
  • 10 Temmuz Haftası Yorumu Yengeç Yeni Ayına giderken

10-16 Temmuz Haftası

Pazartesi: Ay koç burcunda ilerlerken haftaya giriş yapıyoruz. Cesaretli girişken hareketli ve enerjik bir haftaya başlıyoruz. Risk almaktan korkmadan cesurca kararlar verebiliriz. Birşeylere öncülük liderlik etmek yeni işler projeler başlatmak isteyebiliriz. Fakat gün geneli Ayın Güneşle olan kare açısı sabırsız aceleci ve aşırı rekabetçi tavırlar sergilediğimizde otorite ya da önemli kişilerle aramızda sorunlar çıkabileceğini gösteriyor. Saat 19:34 civarı yani Akşam saatlerinde Ay'ın Venüs ve Mars ile üçgen açısı özel ilişkilerimizde ve harekete geçtiğimiz konularda dah uyumlu bir şekilde ilerleyebileceğimizi gösteriyor. Pazartesi günü saat 14:40 ta Mars Başak burcuna geçiyor. Yaklaşık bu 1,5 aylık dönemde daha çok enerjimiz detayları analiz etmeye, sorunları çözmek için daha pratik ve mantıklı yaklaşımlarda bulunmaya, planlı düzenli ve verimli birşekilde çalışmaya yönelebiliriz. Fakat aşırı eleştirel ve kırıcı olmamaya da dikkat etmeliyiz. Ve haftanın ilk günü ilerleyen gece saatlerinde Ay'ın Merkürle karesi ve Plütonla karşıtlığı devreye giriyor. Günü kapatırken sözlerinize düşüncelerimize ve iletişimimize son derece dikkat etmekte fayda var.


Salı günü saat 02:56'da Ay boğa burcuna geçiş yapıyor. Güven, istikrar, keyif ve rahatlık modunda olmak isteyeceğimiz ikibuçuk günlük bir süreç başlıyor. Yemek içmek para ve aşk konuları daha çok gündemimizde olabilir. Sabahın erken saatlerinde Ay'ın Mars ile olan üçgen açısı bu alanlarda yapmak istediklerimizi kolaylıkla eyleme geçirebileceğimizi gösteriyor. Saat 15:11'de Ay'ın Satürn ile altmışlık açısı kesinleşiyor. İşlerimizi sorumluluk ve disiplinle ilerleyerek daha kalıcı hale getirebileceğimizi gösteriyor. Saat 23:04 Ay Jüpiter kavuşumu meydana gelecek. Dolayısıyla gece saatlerinde iyimser şanslı ve olaylara daha pozitif açıdan bakabildiğimiz bir zaman dilimi olabilir


Çarşamba gününün ilk yarısını da yine Ay Jüpiter kavuşumyla karşılıyoruz. Bolluk bereket ve şanslı atmosfer bugün de devam ediyor. Saat 15:29'da Ay Güneş ile altmışlık açıya giriyor. Özgüvenli işbirlikçi ve uyum içerisinde olabilir. Kendimizi daha rahat ifade edebilir, yakın ilişkilerimizde anlayışlı ve denge içerisinde olabiliriz. Saat 19:42'de ise Ay'ın Uranüs ile üçgen açısı kesinleşiyor. Yaratıcı özgür ve orjinal fikirlerimizi ortaya çıkarmak için çok uygun biz zamanlama. Kalıplaşmış fikirlerin dışına çıkmak farklı yeni konulara yönelmek fırsatlar getirebilir. Özgür ve bağımsız hareket etmek isteyebiliriz. 


Perşembe günü saat 09:11'de Ay Plüton üçgeni hakim. Ayın Neptünle olan altmışlık açısıyla da birlikte İçsel derinliğimiz sezgilerimiz ve hayallerimize yoğun ve güçlü bir şekilde odaklanarak güne başlayabileceğimizi gösteriyor. Fakat Ay Venüs karesi de bir taraftan ilişkilerde zorlayıcı etkilerin de olduğunu ifade ediyor. Gerginlik tartışma uyum sağlayamama durumları öğle saatlerine kadar devam edebilir. Ay saat 10:26'da İkizler burcuna geçiş yapıyor. Düşünce ve iletişimlerimizin arttığı daha hızlı tepkiler verdiğimiz öğrenme keşof merak ve bunun yanında dedikoduların da hareketleneceği bir ikibuçuk günlük zamana giriyoruz. Saat 13:51'de Ay Mars karesi devrede olacağı için hareketlerimize davranışlarımıza ekstra dikkat etmemiz gerekebilir. Saat 19:39'da Ay Merkür altmışlığı iletişimlerimizin daha esnek ve akıcı ilerleyebileceğini gösteriyor. Saat 23:05'te Ay Satürn karesi devrede olacağı için gece saatlerinde girişeceğimiz işler bazı engel ve bolkajlara takılabilir.


Cuma günü ise Ay halen ikizler burcunda ilerliyor olacak. Saat 18:06 civarında Merkür Satürn 150'lik açısı etkin oluyor. Planlarımızda düşüncelerimizde ve iletişimlerimizde beklenmedik sınırlanmalar engeller ve kopukluklarlar karşılaşabiliriz. Akşam saatlerinde ise Venüs retrosunun gölgeli günleri artık başlıyor olacak. İlişkiler aşk para estetik güzellik bakım gibi konularda dikkatli adımlar atmamız gereken süreç aslında bugün itibariyle devreye girmeye başlıyor. Geçmişteki çözüme kavuşmamış ilişkilerler, finansal konular gün yüzüne bu tarihle birlikte çıkmaya başlayabilir. Tabi bu retro süreci bu konulara bakış açınızı tekrar değerlendirmek yeniden kararlar alabilmek adına da değerlendirilmesi gereken bir dönem olacaktır


Cumartesi günü gün geneli Venüsün, Neptün ve Plüton ile 150 lik açısı hakim olacak. Öğleden sonra saat 15:34'te Ay Neptün karesi de kesinleşiyor. Bugün biraz daha hayal kırıklıklarına açık bir gunde olabiliriz. Aşk sevgi ilişkilerinde ya da parasal maddi konularda beklenmedik ani yıkımlara uğranabilir. Akşam saatlerine kadar böyle bir enerji hakimken sonrasında Ay'ın Venüs ve Neptün ile olan altmışlık açısı bu gergin atmosferi yumuşatır cinsten olabilir. İlişkilerde daha sakin ve uyumlu hale gelebiliriz. Saat 20:14'te Ay yengeç burcuna geçiş yapıyor. Bu geçişle birlikte aile yuva ev konularına yönelebilir. Daha hassas duygusal empatik anlayışlı bir ikibuçuk gün geçirebiliriz. 


Pazar günü sabah saatlerinde Ay Mars altmışlık açısı ve Ay Satürn üçgeni devrede olacak. Yapmak istediklerimizi eyleme geçirmek için daha motivasyonlu ve kararlı olabiliriz. Daha cesur ve dengeli adımlarla ilerleyebiliriz. Sabırlı istikrarlı kalıcı ve sağlam temeli olan işlerimizi yapmak için bugünü değerlendirebiliriz. Akşam üzeri saat 19:22 de Ay Jüpiter altmışlık açısı m kesinleşiyor. Sevgi hoşgörü cömert ve paylaşımcı enerjinin ilerleyen saatlerde de devam ettiğini gösteriyor. İşlerimizi geliştirip büyütmek, bolluk bereketten faydalanmak için bu şanslı ve uyumlu saatleri değerlendirebiliriz. 


17 Temmuz pazartesi günü saat 21:32'de ise yengeç burcunda önemli bir Yeni Ay meydana gelecek ki bugünün önemini en çok da Ay düğümlerinin de burç değiştiriyor olması vurguluyor. Yeni Ay ile ilgili daha detaylı bilgilere bir sonraki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Mutlu Haftalar..


Hatice Sabırlı