26 HAZİRAN HAFTASI GENEL YORUM


(26 HAZİRAN – 2 TEMMUZ HAFTASI)

Haftaya Pazartesi günü saat 01:57 de Ay'ın Terazi burcuna girmesiyle giriş yapıyoruz. Dengeyi ve adaleti sağlamaya çalıştığımız bir hafta olabilir. Estetik ve zerafet konuları ön planda olabilir. Kişisel bakımımıza dış görünümümüze daha fazla özen gösterebiliriz. Ve tabiki ilişkilerde dengeyi koruma çabamız ana temamız olacaktır. Haftanın ilk günü Uranüs ve Marsın kare açısı kesinleşiyor. Özgürlük dik başlılık bağımsızlık arzumuzun arttığı ve buna bağlı olarak da kontrolsüz davranışlar gösterebileceğimiz bir gün olabilir. Artı eksi 1 gün bu konular fazlasıyla dikkate alınmalıdır. Aynı zamanda ani öfke patlamaları hızla değişen kararlar fevri çıkışlar da bugünün olası etkilerindendir.

Salı günü 03:25 te Merkür yengeç burcuna geçiş yapacak. Bu üç haftalık süreçte iletişimlerimiz daha çok duygusal yönde olmaya başlayacak. Çevremize karşı daha koruyucu anlayışlı ve empati kuran düşünceler içerisinde olabiliriz. Zihnimiz daha çok ev ve aile bağlarımızla ilgilenecektir. Bugün Ay Chiron karşıtlığının etkin olduğu günün ilk yarısında duygusal yaralara ve şifa arayışına açık olabiliriz. İlerleyen saatlerde Ay Venüs altmışlık açısıyla aşk sevgi ve huzur dengesini sağlayacak eneriler hakim olabilir. Akşam saatlerine doğru bu altmışlık açıya Mars da dahil olacağı için cesaretli ve özgüvenli adımlar atabiliriz.

Çarşamba günü öğlen saatlerine kadar Ay Plüton karesi devrede olacak. Yoğun güçlü duygusal tepkiler verebilir manipülasyonlara açık olabiliriz. Saat 11:55 de Ay Akrep burcuna geçiyor. Sezgilerimizin güçlendiği daha derin ve spiritüel pskilojik konularla ilgilendiğimiz bir ikibuçuk gün olabilir. Başkalarıyla yaptığımız işler ve kazançlar önemli olabilir. Öğleden sonra Ayın Merkür ve Satürnle üçgen açısı duygusal zeka ve mantıklı düşünce arasında güzel bir bağ kurabileceğimizi anlatıyor. Etkili ve kalıcı özelliği olan görüşmeler yapmak için günün ilerleyen saatlerini kullanabiliriz.

Perşembe günü Güneş ve Merkürün Satürnle üçgen açıda olması aldığımız sorumlulukları disiplinli ve planlı bir şekilde yerine getirebileceğimizi gösteriyor. Bugün işlerimize istikrarlı bir şekilde odaklanmak için güzel bir gün.

Cuma günü ise özellikle gece saat 03:20 ile 07:04 arası saatlerde Ay, Uranüs ve Mars karesini tetikliyor olacağı için beklenmedik ani gelişen durum ve olayları ortaya çıkarabilir. Bu saatlerde öfke ve sabırsızlık halleri artış gösterebilir. Bunun yanında patlamalar doğal afetler gibi riskleri de beraberinde getirebilecek bir görünüm olabilir. Saat 17:59 da Ay yay burcuna geçiş yapıyor. Hafta sonuna doğru daha maceracı ve özgürlük arzusu içine çekilebiliriz.

Cumartesi sabah saat 06:07 de Ay Satürn karesi etkin olacak. Disiplin sorumluluk gibi olgular karşısında kendimizi sınırlanmış engellenmiş hissedebileceğimiz bir gün olabilir.

Pazar günü ise Uranüsün Venüs ile kare açısı kesinleşiyor. İlişkilerde beklenmedik değişimler, dalgalanmalar, aşırı özgürlük isteği gibi konular gündeme gelebilir. Bu etkiler sadece bugün değil birkaç gün önceden de başlamış olabilir. Ay' Venüs ve Mars ile üçgen açıda olması bu etkiyi bir ölçüde dengeleyebilir. Akşamüzeri saat 16:33 civarı Ay Neptün karesi devreye giriyor. 1 Temmuzda Neptünün geri harekete geçmek üzere durağan pozisyona geçmiş olmasıyla birlikte bugün duygusal karmaşa, sezgilerimizde yanılma, bazı bağımlılıklara yönelme gibi etkileri beraberinde getirebilir.

Hatice Sabırlı