3 - 9 Temmuz Haftası Genel Astrolojik Yorum

  • Anasayfa
  • Blog
  • 3 - 9 Temmuz Haftası Genel Astrolojik Yorum

Pazartesi günü haftaya Ay oğlak burcundayken giriş yapıyoruz. Daha soğukkanlı, pratik ve hırslı bir yönde ilerleyeceğimiz bir hafta başlangıcı. Oğlak burcu, sorumluluk, başarı ve düzenle ilişkilendirilen bir burç olduğu için işimize gücümüze hedeflerimize odaklı, daha disiplinli, sabırlı ve sorumluluk sahibi hissedebiliriz. Gerçekçi ve somut adımlarla ilerleyebiliriz. Duygusal zorluklara karşı daha sabırlı ve dayanıklı olabiliriz. Bunun yanında soğukluk ve mesafenin fazla olması sebebiyle duygusal ihtiyaçlarımızı ifade etmekte zorlanabiliriz. Saat 14:37'de meydana gelecek Dolunayın burçlar üzerine etkilerini, daha detaylı anlattığımız Oğlak Dolunayı videosundan ulaşabilirsiniz. 


Salı sabah 07:30'da Ay Uranüs üçgeni gerçekleşiyor. Duygusal yön değişimlerine, beklenmedik hızlı değişimlere açık olabiliriz. Yeni orjinal sıradışı yolları denemek isteyebiliriz. Alışkanlıklarımızın dışına çıkabilir ve bundan anantajlar sağlayabiliriz. Akşam saat 19:46 da Ay Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. İçsel ve duygusal anlamda yoğun ve derin deneyimler hissedebilir yaşayabiliriz. Kontrolcülük, manipülasyon veya güç savaşları gibi konular bu saatlerde ön plana çıkabilir. Saat 20:29'da Ay Kova burcuna geçiş yapıyor. 


Çarşamba günü Ay kova burcunda ilerliyor. Özgürlük bağımsızlık arzumuzun yüksek, olaylara daha akılcı ve mantıklı yaklaştığımız, toplumsal konuların ön planda olduğu bir ikibuçuk günlük sürece girmiş oluyoruz. Ay'ın Jüpiterle kare açı yapacağı öğle saatlerinde arkadaşlar ve toplumla olan ilişkilerimize, yeni fikirlerimizi  uyumsuzluk çıkartacak şekilde ortaya koymamaya dikkat etmeliyiz. 


Perşembe günü saat 07:30'da Ay Uranüs karesi devreye girecek. Ay öğle saatlerine doğru Venüs ile akşam saatlerine doğru ise Mars ile karşıtlık yaparak ilerleyecek. Gün genelinde özellikle ilişkilerde ani durumlara, duygusal dalgalanmalara dikkat edilmesi gerekebilir. Saat 20:32'de Ay Balık burcuna geçiyor. Empati yardımseverlik iyimserlik ve duygusallığın arttığı bir ikibuçuk günlük zamana giriyoruz


Cuma saat 2:48 de Ay fomalhaut sabit yıldızı ile kavuşuyor. Dua maneviyat meditasyon için bu saatler değerlendirilebilir. 07:47'de Ay Satürnle kavuşumda olacak. Öğlen saatlerine doğru Ay Jüpiterle altmışlık açı içerisinde akşam saatlerinde ise Güneşle üçgen açıda olacak. Bugün Hedeflerimize disiplinli planlı ve sorumluluk alarak odaklanabilir güçlü konumdaki kişilerden destek alarak başarılarımızı büyütebiliriz. 


Cumartesi günü Ay'ın Neptün ile kavuşumu, Uranüs ve Plütondan altmışlık açı alıyor olması yanısıra Merkürle de üçgen açıda olmaları özellikle 14:36 ve 15:32 saatleri arasında yoğun olmakla birlikte gün geneli şahane etkiler sunuyor. Hayallerimize isteklerimize beklenmedik güçlü etkilerle akıl ve mantık eşliğinde ilerleyerek kavuşabileceğimiz bir gün olabilir. Sürpriz güzel gelişmeler kapımızı çalabilir. Saat 22:18 itibariyle de Ay Koç burcuna geçiyor. Hafta sonu yapacağımız işler hareketlilik kazanıyor. 


Pazar günü Ay koç burcunda ilerliyor. Hızlı enerjik hareketli bir gün olabilir. Spora başlamak veya fiziksel hareketlilik sağlayacak aktiviteler açısından güzel bir gün olabilir. Gecenin ilerleyen saatlerinden itibaren Ay Güneşe kare açıya doğru gidiyor haftanın son saatleri ve yeni hafta başlangıcı otorite baba patron veya güçlü konumdaki kişilerden yana zorluklar yaşanabilir. 


Hatice Sabırlı